Terapia dla Par i Małżeństw

Może się zdarzyć, że związek w którym jesteśmy przeżywa kryzys. Zaczynamy się od siebie oddalać, coraz trudniej jest nam znaleźć porozumienie w wielu aspektach wspólnego życia. Potrzeba bliskości, intymności wypierana jest przez wzajemną niechęć, niejednokrotnie wyrażoną przez coraz to częstsze awantury. Wzrasta w nas poczucie żalu i tęsknoty za wszystkim tym, co jeszcze do niedawna stanowiło o sile naszej relacji. Nie potrafimy znaleźć sposobu na komunikowanie się bez ranienia siebie nawzajem. Coraz cześciej żałujemy wypowiedzianych słów i uczynionych gestów. Przyczyny naszego konfliktu mogą być łatwe do wskazania, lub też nie jesteśmy w stanie określić źródła problemu.

Być może osobno, być może razem, kierowani resztkami ledwie tlącej się nadzei, postanawiamy ratować nasz związek. Podejmujemy decyzję o rozpoczęciu terapii dla par.

Psychoterapeuta umożliwia nam znalezienie się w nowej dla nas przestrzeni, strukturalnie opartej na zasadzie wzajemnego szacunku i tolerancji. Wsłychując się uważnie w nasze wypowiedzi i taktownie interweniując, gdy naruszamy przyjęte zasady rozmowy, terapeuta zaczyna rozpoznawać najistotniejsze trudności w naszym związku. Pomaga nam również w wysłuchaniu siebie nawzajem, w sposób dla nas nowy. Mamy szansę spokojnie wyrazić nasze potrzeby i skupić się też na tym, co rozpoznajemy w naszym związku jako pozytywne. Wykorzystując zaakceptowane przez nas techniki wspierające, psychoterapeuta pomaga nam w opracowaniu planu wzajemnego komunikowania się w taki sposób, aby uniknąć powtarzania konfliktów w przyszłości. Terapia zmierza również do opracowania planu odbudowania naszej bliskości i intymności.

Dajemy sobie szansę na kontynuowanie naszego związku, w oparciu o wzajemny szacunek oraz poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

Polski Terapeuta w Irlandii

Skontaktuj się ze mną poprzez wypełnienie formularza bądź telefonicznie

Wypełnij formularz