Psychoterapia

Psychoterapia to zbiór technik pomagających w zrozumieniu siebie oraz w zmianie mechanizmów psychologicznych, odpowiedzialnych za pojawienie się różnych problemów natury psychicznej.

Wspólną cechą wszystkich tych technik jest kontakt międzyludzki.

Proces psychoterapeutyczny zmierza w kierunku zwiększenia integracji osobowości klienta, zmiany jego zachowań, weryfikacji dotychczasowych przekonań i postaw, spojrzenia na otaczający świat, w tym ludzi, w sposób dojrzalszy, co przekłada się na poczucie adaptacji i komfortu życia.

Psychoterapia umożliwia klientom poznawanie różnych aspektów ich życia i rozmawiania na ich temat swobodnie i otwarcie, co często wydaje się wręcz niemożliwe w rozmowie z rodziną czy przyjaciółmi. Zablokowane przez lata uczucia w końcu mogą się ujawnić, a psychoterapia oferuje wówczas możliwość eksplorowania tych uczuć, co daje szansę na łatwiejsze ich zrozumienie, zaakceptowanie i podjęcie odpowiednich działań.

Akceptacja i szacunek wobec klienta są konieczne, aby relacja pomiędzy klientem i terapeutą mogła rozwijać się w oparciu o wzajemne zaufanie. Zaufanie to może być z kolei pomocne klientowi w poszukiwaniu innych aspektów jego życia, jego relacji z innymi ludźmi, czy z nim samym, tego wszystkiego z czym nigdy wcześniej nie był w stanie się zmierzyć.

Polski Terapeuta w Irlandii

Skontaktuj się ze mną poprzez wypełnienie formularza bądź telefonicznie

Wypełnij formularz

 

Click to call: 085 715 94 18