Bartek Osiecimski | Terapeuta, Counsellor

Trochę o sobie…

Mam na imię Bartek, pracuję jako counsellor / psychoterapeuta. Kwalifikacje do wykonywania tej pracy uzyskałem po ukończeniu studiów w IICP College – The Institute of Integrative Counselling and Psychotherapy.  Jestem akredytowanym członkiem IACP – Irish Association for Counselling and Psychotherapy.

Praktykując jako counsellor/psychoterapeuta spotykam osoby, które prezentują szeroki zakres problemów psychologicznych, pochodzą z różnych krajów i warstw społecznych. Przez wiele lat pracowałem również z osobami wymagającymi szczególnej pomocy socjalnej, ze względu na ich niepełnosprawność intelektualną lub/i fizyczną. Doświadczenie to pomogło mi rozpoznać i zrozumieć, co dla mnie samego oznacza empatia i współczucie.

Prowadzę sesje zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Styl mojej pracy jako terapeuty opiera się na modelu counsellingu zintegrowanego, czy też terapii pluralistycznej. Osoba, z którą pracuję ma wolność wyboru modelu terapii, który na danym etapie procesu terapeutycznego jest dla tej osoby najbardziej zrozumiały i skuteczny. Czy będzie to łączenie stylów, czy wybranie jednego konkretnego np.; Reality Therapy, Person-Centred Therapy, CBT, REBT, Logotherapy – zależy przede wszystkim od potrzeb danej osoby i jej oczekiwań co do procesu psychoterapeutycznego.

Stawiam na budowanie silnej relacji pomiędzy klientem a terapeutą, opartej na poufności, zrozumieniu, zaufaniu, współczuciu, autentyczności, szacunku i tolerancji. Postrzegam drugiego człowieka holistycznie, jako umysł, ciało, emocje i duchowość, które pozostają w swojej dynamicznej współzależności.

W trakcie pracy terapeutycznej asystuję i pomagam klientom w datarciu do ich autentyczności w wyrażeniu samych siebie. W odpowiednim dla siebie czasie, w zgodnym z samym sobą rytmie, człowiek podejmuje decyzję o poprawie jakości swojego życia. W ramach przyjętej przez klienta dynamiki, pracujemy razem w celu zwiększenia samoświadomości i poczucia swobody korzystania z wewnętrznego potencjału i dostępnych zasobów. W rezultacie, klient nie tylko może radzić sobie lepiej z trudnościami życia, ale zaczyna też patrzeć na życie z większym skupieniem, siegając coraz głebiej po jego bogactwo.

W pracy i w życiu zainspirowany jestem wolnością poszukiwania i odnajdywania tego, co w nas najceniejsze – nas samych.

Zapraszam,

Bartek Osiecimski

Polski Terapeuta w Irlandii

Skontaktuj się ze mną poprzez wypełnienie formularza bądź telefonicznie

Wypełnij formularz